Voetbalverenigingen DVS, RKSV Nuenen, sv Unitas ’59 en FC Eindhoven AV bundelen hun krachten om het regionale jeugdvoetbal nieuw leven in te blazen. In juni vindt de eerste editie van de Lighttown Cup plaats: een grootschalig jeugdtoernooi voor spelers van 7 tot en met 19 jaar.
De afgelopen jaren kregen veel clubs in en rond Eindhoven te maken met hetzelfde probleem: versnippering. Door een beperkt toernooiaanbod en een onevenwichtige verdeling in speelsterkte daalde het aantal inschrijvingen, waardoor toernooien soms op het laatste moment moesten worden geannuleerd. Met de Lighttown Cup willen de vier organiserende verenigingen deze trend doorbreken. “Door teams regionaal te clusteren, spelen zij tegen tegenstanders van vergelijkbaar niveau”, zo luidt de gezamenlijke visie.
De eerste editie vormt de basis voor een structurele vernieuwing van het Eindhovense toernooilandschap. “We delen dezelfde ambitie”, benadrukken de clubs. “Elk jeugdteam moet kunnen rekenen op een goed georganiseerd toernooi met aantrekkelijke wedstrijden.” De bedoeling is dat de Lighttown Cup uitgroeit tot een meerdaags evenement waarbij in de toekomst nog meer clubs uit Eindhoven en omgeving kunnen aansluiten.
Het toernooi start op 5 juni en duurt tot en met 14 juni. Kijk hier voor meer informatie.
