Eindhoven verandert in hoog tempo. Op veel plekken in de stad wordt gebouwd, gesloopt, vergroend en opnieuw ingericht. Maar wat gebeurt er eigenlijk achter al die bouwhekken? Met de Open Eindhoven Tours kunnen inwoners de ontwikkelingen van dichtbij bekijken. Vanaf zaterdag 21 maart organiseert Open Eindhoven vier gratis stadstours: twee wandelingen en twee fietstochten. Onder begeleiding van een gids ontdek je plekken waar de stad de komende jaren ingrijpend verandert. Onderweg vertellen gidsen over de plannen, de geschiedenis van de locaties en hoe Eindhoven er straks uit gaat zien. De tours duren ongeveer twee uur en starten bij de Open Eindhoven Expo in de This is Eindhoven Brandstore in de Heuvel.
Te voet
Tijdens de wandeltour Knoop XL staat het gebied rond het station centraal. Hier ontstaat de komende jaren een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen, nieuwe pleinen en veel groen. De route voert langs de nieuwbouw bij het station, door tunnels en langs plekken die binnenkort ingrijpend veranderen.
De wandeltour Stadhuisplein laat zien hoe dit plein wordt omgevormd van een stenige plek tot een groen stadsplein waar ook de Dommel doorheen gaat stromen. De route loopt onder meer via de Vestdijk en het Begijnenhof en eindigt bij de Dommel aan het Stratumseind.
Op de fiets
Er zijn ook twee fietstours. De tocht door de Kanaalzone voert langs het Eindhovens Kanaal, waar een parkachtige omgeving met woningen, cultuur en recreatie ontstaat. Onderweg komen onder meer het Schellenskwartier en het NRE-terrein aan bod. De tweede fietstocht loopt van het Victoriakwartier naar Groots Gestel, langs de route van de toekomstige HOV4-buslijn en langs nieuwe woon- en ontwikkelgebieden.
De tours zijn gratis, maar aanmelden is verplicht en kan via:
