Het is een zwarte bladzijde in de geschiedenis van Eindhoven: 6 december 1942. Op die dag werd de stad getroffen door een geallieerd bombardement. Een dag die nooit vergeten mag worden. Op zaterdag 6 december wordt bij het Oyster-monument aan de Mathildelaan opnieuw de jaarlijkse herdenking van het Sinterklaasbombardement gehouden.

Tijdens de plechtigheid worden de 152 slachtoffers herdacht die destijds het leven lieten. Dit jaar staat de bijeenkomst in het teken van het thema Licht in de Schaduw. “Met dit thema willen we laten zien dat zelfs in tijden van angst en verlies er altijd mensen zijn die licht brengen. Ook in 1942 zagen we dat: Eindhoven werd zwaar getroffen, maar de stad toonde ongelooflijke veerkracht en menselijkheid. Dat licht willen we blijven doorgeven”, aldus de organisatie.

Wat begon als een rustige zondag eindigde destijds in verwoesting. Huizen stortten in, straten lagen in puin en tientallen families verloren hun dierbaren. Toch ontstond er in de dagen daarna iets bijzonders: inwoners hielpen elkaar, deelden wat ze hadden en begonnen samen aan het herstel van hun stad. ”Het thema verwijst naar die kracht: de wil om elkaar vast te houden, zelfs als alles donker lijkt. Een boodschap die ook vandaag betekenisvol blijft, in een wereld waar vrede en verbondenheid niet vanzelfsprekend zijn.”

De herdenking begint om 14.00 uur bij het monument tegenover het politiebureau. Het programma omvat een historische terugblik, voordrachten met persoonlijke verhalen en muziek. Er volgt een moment van stilte en kranslegging door de gemeente, nabestaanden en scholieren. Iedereen is welkom om stil te staan bij deze dag en een kaars of bloem te plaatsen.