Niet vies van een beetje pit? Dan is dit hete feestje iets voor jou. Zondag 13 april is het weer tijd voor het Dutch Chili Fest in het Klokgebouw: hét festival voor chili-liefhebbers.
Het festival beleeft alweer zijn 13e editie en is inmiddels uitgegroeid tot een groot evenement. Dit jaar verwacht de organisatie maar liefst 12.000 bezoekers.
Zij kunnen struinen over de grootste chili-markt van Europa. Hier vind je stands van hete sauzen-merken, sambalmakers maar bijvoorbeeld ook kwekerijen en telers van chilipepers. Met deelnemers uit onder meer Canada, Marokko, Spanje, Duitsland, België, Tsjechië en het Verenigd Koninkrijk.
Dansen en eten
Dat er veel te proeven valt, spreekt voor zich. Niet alleen bij de stands, maar ook bij de verschillende foodtrucks. Daarnaast klinkt er muziek, van onder meer Mariachi Los Tarascos, DJ Dikke Dennis en de Berlijnse Elvis-tribute That Elvis Guy.
Het Dutch Chili Fest is niet compleet zonder de traditionele eetwedstrijd. Waaghalzen nemen het tegen elkaar op: wie weet met bloed, zweet en tranen de heetste peper weg te krijgen? Het zorgt elk jaar weer voor bijzondere en hilarische taferelen onder het toeziend oog van juichende toeschouwers.
Erbij zijn? Het Dutch Chili Fest duurt zondag 13 maart van 11.00 tot 20.00 uur in het Klokgebouw op Strijp-S. Kaarten kosten €5 en kinderen onder de 18 jaar mogen gratis naar binnen. Neem voor meer informatie een kijkje op: