Wekelijks in Uit de Doeken een kijk op Eindhoven van kunstenaar Peer Retera, die voor Groot Eindhoven in het oog springende, mooie of iconische stadsbeelden vangt in een aquarel. Deze week: de Oude Stadsgracht in vroeger tijden.
Het standpunt vanwaar de aquarel is gemaakt, is de plek waar nu het kantoor van Dela te vinden is. De Oude Stadsgracht, hier nog een heuse gracht, werd later de straatnaam. Het was een aftak van de Dommel, net nadat het onder de Wal doorstroomde. Uiteindelijk kwam de gracht weer in de Dommel terecht, net vóór de Vestdijk.
Het was ooit een onderdeel van het grachtenstelsel om Eindhoven. De gemeente begon al in de jaren ’20 met het dempen van de grachten. De Oude Stadsgracht was als laatste aan de beurt, halverwege de jaren ‘50. Dat was intussen een vieze stinksloot geworden en de buurt was het zat. Het gebied aan deze kant van de gracht, waar de Plekhoek was, werd ook onder handen genomen. In1967 werd dit de locatie voor het Dela-kantoor
Interesse in dit werk of meer zien van de hand van Peer Retera?
