Covid trekt zijn sporen door de hele samenleving. Wie ziek is geweest, herstelt meestal, maar in sommige gevallen blijven mensen langdurige klachten houden. Voor deze mensen is er op 8 maart een informatiebijeenkomst voor iedereen die behoefte heeft aan lotgenotencontact in een zelfhulpgroep.
EINDHOVEN - C-support (Stichting voor nazorg bij aanhoudende klachten na een corona besmetting) signaleert een grote behoefte aan lotgenotencontact onder long-COVID patiënten.
Behoefte
“Wij kunnen ons goed voorstellen dat die behoefte er is. Daarom organiseert Stichting Zelfhulp Netwerk Zuidoost-Brabant, in samenwerking met C-support, een informatiebijeenkomst voor Long-COVID patiënten die graag in een groep hun ervaringen willen uitwisselen over de gevolgen van COVID.”
“In deze bijeenkomst willen wij jou graag informeren over zelfhulp en over wat er allemaal bij komt kijken om een zelfhulpgroep op te starten. We gaan kijken of er voldoende animo is voor een Long-COVID zelfhulpgroep en of er kartrekkers zijn die deze groep op willen en kunnen starten. Als kartrekker van een zelfhulpgroep bewaak je het groepsproces en ben je aanspreekpunt voor onze organisatie en de mensen die zich aanmelden.”
Er is nog niet veel bekend over long COVID. Waarom houden sommige mensen langdurige klachten na een COVID-infectie? Om hoeveel mensen gaat het? “Daarom is het belangrijk dat we samenwerken en kennis en inzichten met elkaar delen”, zo wordt het initiatief toegelicht. “Zo kunnen we de gevolgen van long COVID zo veel mogelijk beperken. Dat is een belangrijke les die we hebben geleerd uit de Q-koortsepidemie. Toen kwam de nazorg pas zeven jaar na de uitbraak op gang. Voor veel mensen was dat te laat. Tijdige nazorg is heel belangrijk bij herstel na een infectieziekte. Zo kunnen we erger voorkomen.”
Corona is een infectieziekte die ook wel COVID-19 wordt genoemd. Gelukkig herstellen de meeste mensen die corona krijgen. Maar er is ook een groeiende groep mensen die na drie maanden nog steeds klachten heeft. Dit zijn vaak klachten zoals vermoeidheid, hoofdpijn, spierpijn, benauwdheid, vergeetachtig, niet goed kunnen concentreren, smaak- en reukverlies en ga zo maar door. Deze langdurige coronaklachten noemen we ook wel Long COVID. C-support is er speciaal voor deze groep mensen met langdurige klachten.
C-support is een netwerkorganisatie. We werken samen met alle (zorg)professionals die betrokken zijn bij de patiënt. Van huisarts, bedrijfs- en verzekeringsarts en medisch specialist tot Wmo-consulent. Maar ook met koepelorganisaties van zorgverleners en instanties.
De bijeenkomst zal plaatsvinden in Eindhoven op dinsdag 8 maart in de ochtend. Zodra het aantal aanmeldingen bekend is, wordt het tijdstip bepaald.
Aanmelden:
eindhoven@zelfhulpnetwerk.nl
Van de redactie
Tijdige nazorg is belangrijk bij herstel na een infectieziekte
