De Buurtbus Eindhoven is dinsdag 5 juli voor iedereen te bezoeken die op zoek is naar meer informatie over de activiteiten van de Buurtbus. Vrijwilligers staan klaar om tekst en uitleg te geven.
EINDHOVEN - Diverse organisaties trekken samen met de bus de wijk in. Door hun krachten te bundelen kunnen zij samen buurtbewoners helpen bij uiteenlopende vragen. Zo kunnen mensen bij de Werkplaats Financiën en Get a Grip terecht als voor vragen over geld.
Contacten
Humanitas kan helpen voor wie uitdagingen ervaart bij de opvoeding van kinderen. Lukt het niet om boodschappen te doen of zoek je iemand die je helpt met taal? Ga in gesprek met Maatje040. Voor klussen waar een groep vrijwilligers voor nodig is, biedt Present uitkomst. En LiNCK van MEE koppelt mensen aan vriendengroep. Wie op zoek is naar meer contacten in de buurt kan aankloppen bij Buurt in Bloei van WIJeindhoven. Daarnaast kunnen geïnteresseerden bij een bezoek aan de Buurtbus kennis maken met enkele gespreksgroepen op het gebied van verslavingen en mentale gezondheid. “Zie je het zitten aan te sluiten bij één van deze partijen om anderen te helpen? Kom dan ook en maak kennis met de verschillende vrijwilligersinitiatieven”, zo laten de initiatiefnemers weten.
Voor de organisatie tekent het Samenwerkingsverband van Informele Zorgorganisaties van Eindhoven (SIZO). Dit zijn: Humanitas, Vrijwillige Hulpdienst, Stichting Present, Steunpunt Mantelzorg Verlicht, WIJeindhoven, Buurt in Bloei, Stichting Zelfhulp Netwerk en LiNCK van MEE. “Wij willen samen zichtbaar maken waar je in de buurt laagdrempelig terecht kunt als je zelf ergens even in vastloopt. Bij een klusje, om te sparren, of gewoon voor de gezelligheid. Ook willen we laten zien dat mensen ook zelf iets kunnen betekenen voor de buurt.”
De Buurtbus is te bezoeken op 5 juli in de ochtend in Rapenland bij de Plus aan de Dr. Cuijperslaan, en in de middag aan het Trudoplein bij de Albert Heijn.
De Buurtbus is bedoeld om mensen in de buurt bij elkaar te brengen; een ontmoetingsplek. Buurtorganisaties kunnen de bus inzetten voor activiteiten met inwoners. Ook kan de bus gebruikt worden om bepaalde dienstverlening uit een andere wijk naar de buurt te brengen, zoals de Werkplaats Financiën XL. Initiator van de bus is Buurt in Bloei van WIJeindhoven.
Ontmoetingsplek
Van de redatie
‘Mensen ook zelf iets kunnen betekenen voor de buurt’
