Stichting Struikroven en Meer Bomen Nu zijn afgelopen week in Meerhoven op pad geweest om zaailingen - jonge, uitgezaaide boompjes- te redden uit het sloopgebied in Park Forum.

EINDHOVEN - Dit is de eerste actie voor Meer Bomen Nu in Eindhoven en dat samen met lokale partner Stichting Struikroven. Dit doen zij samen met medewerkers van ASML.

De zaailingen worden meteen geplant op een nieuwe locatie. Stichting Struikroven, die haar oorsprong in Eindhoven kent, werkt vaker samen in Nederland met Meer Bomen Nu en introduceert hiermee een eerste gezamenlijke actie in eigen stad Eindhoven.

De stichting streeft ernaar om bestaand groen niet te vernietigen bij sloop- of renovatie, maar te herplanten. Meerbomen.nu oogst door heel Nederland zaailingen met behulp van duizenden vrijwilligers, boswachters en groenbeheerders.

Stichting Struikroven is een Eindhovens buurtinitiatief dat nu door heel Nederland verspreidt. Struikroven redt waardevol groen bij sloop, renovatie en herinrichting. Dit doen zij door bewoners te mobiliseren en samen planten te ‘roven’ die anders in de container zouden belanden. Hierdoor blijft de biodiversiteit behouden, worden tuinen in de directe omgeving groener en kunnen bewoners elkaar tijdens deze leuke activiteit ontmoeten.

De ‘struikrovers’ waren te gast in arboretum Boomrijk dat in het park Meerland ligt. Het ligt aan de westkant van het park tussen de Waterlelievijver en de bio-centrale. Het Arboretum kent z’n oorsprong ook op basis van hergebruik groen: Toen een kwekerij moest wijken voor de parkeerplaatsen van het vliegveld heeft de eigenaar zijn bomen en heester collectie cadeau gedaan aan de gemeente Eindhoven. Die vond een mooie locatie in het nieuwe park.