Twee bevriende muziekgekken met een mooi, maar vooral ook gezellig initiatief. Wim Rooijakkers en Michiel Kuipers houden deze vrijdag, in Café De Gouden Bal, een plaatjesavond voor het goede doel. Tegen een vrijwillige bijdrage kun je verzoeknummers aanvragen. De opbrengst gaat naar Stichting Vrienden van Neos.

EINDHOVEN - Twee keer eerder stond Café De Gouden Bal in het teken van deze plaatjesavond. “Voor het laatst in 2019. Toen kwam corona, natuurlijk een enorme party-pooper”, vertelt Michiel.

Hilarisch

“Het idee is ontstaan uit pure gekkigheid”, gaat hij verder. “Wim en ik zijn gek van muziek en kunnen veel vertellen over bepaalde nummers. Dat doen we vaak ook tegen elkaar. Dat kan hilarisch zijn, want we zijn allebei eigenwijs dus de een weet het nog beter dan de ander. Het leek ons leuk om anderen daar deelgenoot van te maken. Vandaar de plaatjesavond. DJ Jan Spoor bedient de knoppen, Wim en ik lullen de boel aan elkaar.”

Uiteraard in De Gouden Bal, het oude bruine kroegje in Gestel waar Wim eigenaar van is. Het goede doel – Stichting Vrienden van Neos – heeft alles te maken met het werk van Michiel. Hij is namelijk trajectbegeleider bij Neos. “Ik help deelnemers op weg naar zelfstandigheid zodat ze weer kunnen deelnemen aan de maatschappij”, legt hij kort uit. Zo begeleidt hij daklozen, (ex-)verslaafden, maar bijvoorbeeld ook vrouwen die slachtoffer zijn van huiselijk geweld. “We brengen de problemen in kaart en schakelen de juiste instanties in. Gemeente Eindhoven is onze opdrachtgever en betaalt zo’n traject.”

Vrienden van Neos is een aparte onafhankelijk stichting. “Zij zorgt voor extra’s die niet door de gemeente vergoed worden. Zo begeleidde ik een kwetsbare moeder in de bijstand. Haar zoon was een voetbaltalent. Lid worden van een vereniging of nieuwe voetbalschoenen kopen, daar was geen geld voor. Ik schakelde Vrienden van Neos in die op haar beurt een bijdrage leverde. Op deze manier hebben we vaker iets extra’s kunnen doen voor bijvoorbeeld kinderen van deelnemers.”

Volgens Michiel zijn veel gasten van De Gouden Bal enthousiast over de plaatjesavond en het goede doel. “Zij hebben vaak een binding met Neos, omdat dit oorspronkelijk een Gestelse stichting is. Denk aan het Labrehuis en Ritahuis; deze bestaan inmiddels niet meer maar zitten nog wel vers in het geheugen van de Gestelnaren. Deze instanties zitten stiekem nog in hun hart.”

Hoe belangrijk hij het goede doel ook vindt, Michiel benadrukt dat de plaatjesavond vooral om de gezelligheid draait. “Natuurlijk hopen we op een mooie opbrengst, maar het maakt niet uit wat je doneert, al is het maar een dubbeltje. De avond is lekker laagdrempelig en met veel humor. We gaan er gewoon een gezellig feestje van maken.”

De plaatjesavond begint vrijdag 16 december om 20.00 uur bij Café De Gouden Bal, Hoogstraat 112a. Toegang is gratis.

Marjolein van Hoof

Plaatjesavond draait vooral om de gezelligheid