In het gebouw Gagelbosch aan het Gagelboschplein 200 zit voortaan een wijkatelier. Iedere maandag van 10.00 tot 12.00 uur komen buurtbewoners samen om te schilderen, tekenen en vooral: elkaar te ontmoeten in een ontspannen en creatieve sfeer.
Het initiatief draait om ‘creatief ontmoeten’, een laagdrempelige manier om kunstzinnig bezig te zijn én sociale verbinding te versterken. Onder professionele begeleiding krijgen deelnemers de kans om hun vaardigheden (opnieuw) te ontwikkelen en elkaar te inspireren.
Samen creatief bezig zijn biedt tal van voordelen. Zo helpt het bij het verminderen van stress, vergroot plezier en zelfvertrouwen, en stimuleert het de inspiratie doordat deelnemers elkaars stijlen en technieken ontdekken.
Inmiddels hebben al verschillende buurtbewoners hun weg naar het atelier gevonden. “Ik was vroeger altijd kunstzinnig bezig, maar door jarenlang mantelzorger te zijn voor mijn man ben ik er niet meer aan toegekomen. Nu mijn man recent is overleden, voel ik dat ik mijn oude passie weer wil uitoefenen. Het wijkatelier is voor mij ideaal: ik ben weer creatief bezig en leer ook andere mensen kennen uit mijn directe omgeving”, aldus een van de deelnemers.
Buurtbewoners zijn van harte welkom om aan te sluiten. Loop gerust op maandagochtend vrijblijvend binnen.
