Het monumentale wandkleed ‘Draden van ons slavernijverleden’ is van dinsdag 1 september tot en met dinsdag 1 december te zien in het Parktheater Eindhoven. Het kunstwerk, ontworpen door Victor Sonna, brengt vergeten verhalen over het koloniale slavernijverleden van Brabant tot leven.
Het wandkleed reist sinds 2025 door Brabant en is gemaakt door honderden inwoners en gemeenschappen, ieder met hun eigen textieltechnieken. In het kleed zijn verwijzingen verwerkt naar Brabantse plekken en personen, zoals Philips, Kasteel Helmond, Quaco en Tula. Het werk nodigt uit om stil te staan bij het slavernijverleden en de doorwerking daarvan in Brabant.
Op zondag 6 september vindt de officiële opening plaats in het Parktheater aan de Elzentlaan 50. Makers, onderzoekers en partners vertellen daar over de totstandkoming van het kleed. Ook burgemeester Jeroen Dijsselbloem en kunstenaar Victor Sonna zijn aanwezig. De muzikale omlijsting is in handen van Bruce Mulier.
Het wandkleed maakt deel uit van het landelijke project Draden van ons Nederlandse slavernijverleden, dat per provincie onderzoekt hoe lokale gemeenschappen verbonden zijn met het koloniale verleden. In Brabant werkt Erfgoed Brabant mee aan het onderzoek en ontwerp.
