De Kinderboekenweek staat dit jaar van 30 september tot en met 11 oktober in het teken van het podium. Onder het motto Spot aan! stappen kinderen in de wereld van theater, zang, dans en natuurlijk boeken. Ook in Eindhoven is er van alles te beleven.
Bij De Boekenberg, Boekhandel Van Piere en de Bibliotheek Eindhoven zijn er onder meer voorleesmomenten, workshops en voorstellingen. Zo kunnen kinderen bij de Bibliotheek hun eigen verhalencamera maken en staat bij De Boekenberg een voorstelling van ‘Licht uit!’ op het programma. Ook zijn er ontmoetingen met bekende schrijvers en illustratoren, zoals Paul van Loon, Charlotte Dematons en Harmen van Straaten.
Een van de hoogtepunten is het Kinderboekenbal op woensdag 7 oktober bij Natlab. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen daar meedoen aan workshops en genieten van een theatervoorstelling. Er is bovendien een silent disco en er zijn korte jeugdfilms te zien.
Dit jaar tekenen Milouska Meulens en Harmen van Straaten respectievelijk voor het Kinderboekenweekgeschenk ‘Terug naar de schoenenboom’ en het Prentenboek van de Kinderboekenweek ‘Herrie in de tent’.
Programma
Wo 30 september
10.00 u: Voorleesochtend voor peuters. De Boekenberg (Kleine Berg 48).
10.00 u: Knutsel- en voorleesochtend. Van Piere (Nieuwe Emmasingel).
15.00 u: Workshop Maak je eigen verhalencamera (6-12 jr). €5. Bibliotheek (Emmasingel).
15.00 & 16.00 & 17.00 u: Licht uit! De Boekenberg.
Vrij 2 oktober
15.00 u: Paul van Loon leest voor uit zijn nieuwste Dolfje Weerwolfje. De Boekenberg.
Zo 4 oktober
10.00 u: Meet & Greet met Charlotte Dematons. Van Piere.
15.30 u: Schrijfworkshop Manoëlle Maijs (v.a. 8 jr). De Boekenberg.
Wo 7 oktober
13.30-17.15 u: Kinderboekenbal, met workshops en theatervoorstelling. €10 per kind, ouders gratis. Natlab (Kastanjelaan).
Vr 9 oktober
15.00 u: Meet & Greet met Harmen van Straaten. Van Piere.
