Woonbedrijf gaat 177 appartementen aan de Cavallilaan en de Smuldersweg in De Bennekel slopen. Uit onderzoek blijkt dat de flats technisch in zo'n slechte staat verkeren dat renovatie geen duurzame oplossing meer is. Op de locatie moeten uiteindelijk ongeveer 400 nieuwe appartementen verrijzen.

De woningcorporatie neemt het besluit na jaren van klachten van bewoners over onder meer vocht, schimmel, lekkages en geluidsoverlast. Het gaat om de appartementen met de oneven huisnummers aan de Cavallilaan en de even huisnummers aan de Smuldersweg. Van de 177 woningen staan er momenteel 22 leeg.

De nieuwbouw is bedoeld voor één- en tweepersoonshuishoudens. Woonbedrijf werkt de plannen de komende periode verder uit. Daarbij worden ook omwonenden en wijkbewoners betrokken, zodat zij kunnen meedenken over de inrichting van het gebied.

Volgens de huidige planning start de sloop in het najaar van 2028. De bouw van de nieuwe appartementen moet in 2029 beginnen. Als alles volgens plan verloopt, kunnen de eerste bewoners in 2031 hun intrek nemen.

Voor de huidige huurders wordt een sociaal plan opgesteld. De 149 huishoudens met een vast huurcontract krijgen begeleiding bij het vinden van een andere woning en ontvangen een wettelijke vergoeding voor verhuis- en inrichtingskosten. Voor bewoners met een tijdelijk huurcontract gelden aparte afspraken.

Meer informatie:

www.woonbedrijf.com/projecten/cavallilaan