Wat ooit begon als een idee, is inmiddels uitgegroeid tot een waar bedrijf. De werkdruk komt steeds hoger te liggen, de cijfers liegen er niet om en je kunt inmiddels wel stellen dat jouw onderneming binnen relatief korte tijd erg succesvol is geworden. Dat is wel een schouderklopje waard! Dit is immers alles wat je ooit gewild hebt. Maar wist je dat de groei soms ook te snel gaat? Hierdoor kunnen valkuilen ontstaan. Momenten van groeipijn. Op die momenten moeten de juiste keuzes worden gemaakt om te voorkomen dat het bedrijf instort. Dat je kunt blijven meebewegen met de groei en het succes kunt behouden.

Maar hoe reageer je op een plotselinge snelle groei van het bedrijf? En wat zijn de drie grootste valkuilen waar je mee te maken kunt krijgen? In dit artikel vind je alles wat je moet weten.

1. Geen zicht meer op de administratie

Wanneer je plotseling een enorme groei doormaakt, is het geen wonder als je hierdoor overweldigd raakt. De werkdruk neemt toe en je bent zo druk met jouw core business, dat de bijkomende zaken vergeten worden. Ook de onmisbare taken. Denk maar eens aan de administratieve rompslomp. Het is belangrijk om dit bij te houden, zodat voorkomen kan worden dat de cijfers straks niet meer kloppen. Met alle gevolgen van dien.

Natuurlijk heeft iedereen weleens een achterstand ontwikkeld in de administratie. Maar wanneer de groei zó snel gaat, kun je dit uiteindelijk ook niet meer in een middagje bijwerken. Onmogelijk. De kans op fouten neemt bovendien dan ook flink toe.Lukt het jou zelf niet meer om de administratie op orde te houden en ben je bang om hierdoor foutieve gegevens naar de Belastingdienst te sturen? Schakel dan een boekhouder Eindhoven in om deze taken van je over te nemen. Zo weet je zeker dat alle gegevens kloppen, bespaar je ongelooflijk veel tijd en kan er ook sneller advies worden gegeven bij mogelijke financiële problemen.

2. Niet meer bezig zijn met het werk

Dat klinkt misschien een beetje vreemd. Maar als ondernemer van een groot bedrijf kan je rol heel snel verschuiven. Misschien begon je ooit als reclamemaker, maar ben je inmiddels meer degene die alle touwtjes in handen heeft. Die het personeel probeert op te leiden, mensen aanneemt, meetings met zakenpartners heeft en ga zo maar door. Maar is dit wel wat je wilt?

Wil jij echt iemand zijn die zich enkel met managementstaken bezighoudt? Of mis je het echte werk? De reden waarom je dit bedrijf ooit gestart bent? Als je niet meer bezig bent waar je van houdt, dan is het slimmer om andere keuzes te maken. Anders hou je dit gewoon niet vol. Zou je bijvoorbeeld iemand kunnen aannemen die deze managementstaken op zich kan nemen?

3. Te laat nieuw personeel aannemen

Hoe groter het bedrijf wordt, hoe meer mensen er nodig zijn om het bedrijf te runnen. Toch is het vaak lastig om te bepalen wanneer er nieuw personeel nodig is. Wat je in elk geval niet wil, is te laat nieuw personeel aannemen. Wanneer het bedrijf snelle groei doormaakt, wil je voorkomen dat de werkdruk te hoog wordt en daardoor het verzuim ook toeneemt. Neem daarom echt op tijd nieuwe krachten aan.