Krijgt de regio van het KNMI een code oranje voor hitte, dan kunnen Eindhovenaren voortaan terecht in het Stadhuis om even af te koelen. De gemeente richt de centrale hal in als gratis koele plek, waar bezoekers kunnen uitrusten en drinkwater kunnen pakken.
Met deze maatregel wil de gemeente de gevolgen van extreme hitte beperken, vooral voor ouderen, jonge kinderen en mensen met een kwetsbare gezondheid. De koele plek biedt plaats aan maximaal 75 bezoekers.
Bij code oranje is de hal van het Stadhuis geopend van maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 19.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 19.00 uur.
Meer koele plekken gezocht
De gemeente wil daarnaast een netwerk van koele plekken verspreid over Eindhoven opzetten. Wethouder Rik Thijs roept organisaties op om zich aan te sluiten. "Tijdens periodes van extreme hitte is het belangrijk dat inwoners een plek hebben waar ze verkoeling kunnen vinden. Samen kunnen we ervoor zorgen dat er op meerdere locaties in de stad een koele plek beschikbaar is."
Organisaties die hun locatie beschikbaar willen stellen, kunnen zich aanmelden via www.eindhoven.nl/koeleplek.
Tips bij warm weer
Naast het openen van koele plekken blijft de gemeente inwoners samen met de GGD informeren over hoe zij zich kunnen beschermen tegen de hitte. Denk aan voldoende water drinken, de woning zo koel mogelijk houden, zware inspanning tijdens de warmste uren vermijden en extra aandacht hebben voor kwetsbare mensen in de omgeving. Ook investeert de gemeente in meer groen in de openbare ruimte om de stad beter bestand te maken tegen warme periodes.
Meer informatie over hitte en verkoeling is te vinden op www.eindhoven.nl/hitte
